Announcement: Przepis na zupę ogórkową na kostce/skrzydełkach z kurczaka

Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiednich proporcji poszczególnych składników. Czas jej wykonania to jakieś 30 – 50 minut. Porcje dla 3 – 4 osób.

Potrzebne składniki:

 • 3 – 4 ziemniaki (zależnie od ich wielkości i preferencji)
 • Włoszczyzna (taki zestaw warzyw/mrożonej sprzedawany w sklepach, pietruszka, seler, marchewka i liście pora, dlatego możemy użyć również świeżych warzyw) lub sama starta na tarce marchewka (kwestia gustu)
 • 1 Kostka rosołowa (zamiast tego mogą być także np. skrzydełka kurczaka bądź to i to – występuje tutaj identyczna sytuacja co w przypadku robienia rosołu. Skrzydełka są bardziej wartościowe, ale od biedy smakowo może być też kostka rosołowa)
 • 3 – 4 Kiszone ogórki
 • 1/2 łyżki masła

oraz

 • 3/4 łyżki mąki
 • 2 łyżki śmietany

Przyprawy:

  • Sól
  • Pieprz
  • 2 – 3 ziarenka ziela angielskiego (kwestia gustu)
  • 1 liść laurowy (kwestia gustu)
  • Maggi

Proporcje w dodawaniu niektórych składników (ziemniaki, włoszczyzna) zależą głównie od tego jaką zupę chcemy uzyskać.


Gotowanie:

1. Zaczynamy gotować wodę w garnku.
2. Dodajemy pokrojone w kostkę ziemniaki.
3. Wrzucamy do niej przygotowane skrzydełka kurczaka.
4. Następnie włoszczyzna lub marchewka
5. Kostka rosołowa
6. Sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie

Najważniejszym etapem jest doprawianie. Na samym końcu ustalamy smak zupy, dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę.

Nie można zapominać o ciągłym mieszaniu i pilnowaniu naszej zupy. Ewentualny nadmiar „piany” ściągam łyżką i wyrzucamy.
W tym momencie czekamy aż ziemniaki będą już w miarę ugotowane.
A w międzyczasie:

7. Mieszamy w osobnym kubku 2 łyżki śmietany i niecałą łyżkę mąki, dodając przed tym do niego odrobinę wody. Wszystko musi się dobrze związać i rozdrobnić.
8. Trzemy na tarce 3 – 4 ogórki, zależnie od naszego gustu. Możemy również wlać do naszej zupy trochę wody z nich.
9. Wlewamy zawartość kubka z pkt 7. jednocześnie przy tym mieszając.
10. Dodajemy 1/2 łyżki masła.
11. Dodajemy magi.

12. Gotujemy jeszcze przez chwilę

Na tym etapie należy spróbować ugotowanej zupy i jeszcze raz ją przyprawić np. pieprzem bądź dodać więcej magi. Możemy również dodać więcej ogórków/wody z nich. Wszystko dla otrzymania idealnego smaku. Nie trzeba ściśle trzymać się przepisu, można go zmieniać zależnie od naszych preferencji. W końcu każdy z nas może lubić inny smak.

Wszystko prezentuje się w taki sposób:

ogorkowa

8 komentarzy do “Announcement: Przepis na zupę ogórkową na kostce/skrzydełkach z kurczaka

 1. Mam uwagi do pisowni, trzemy ogórki na tarce, a nie tarko, przyprawa to nie maga, ale magi, a właściwie Maggi.Jest to nazwa własna producenta przypraw ze Szwajcarii. Nasze przyprawy do zup zwane popularnie magi nie mają z otyginałem niewiele wspólnego.

  • Fajnie, że się czepiasz, ale najpierw przeczytaj swoje komentarze. „Nasze przyprawy do zup zwane popularnie magi nie mają z otyginałem niewiele wspólnego.” Mhmm.

 2. Świetny przepis, wyszła podobnie co na zdjęciu. I była nawet zjadliwa jak na zupę z kostki rosołowej robioną dodatkowo pierwszy raz. Tylko spędziłem 5 minut kombinując na końcu z przyprawami, ale to szczegol.

 3. to na kostce to chyba dla studentow;p

 4. A ja wolę wszystkie zupy na kostce, bo mięso zabija totalnie smak warzyw.

  • A kostka to glownie tluszcz z kury(baaaardzo zdrowy- zwazywszy, ze w tluszczu i skorze gromadza sie toksyny, antybiotyki itp.) i glutaminian sodu (produkt kancerogenny) dla wzmocnienia smaku. Ja gotuje na miesie i zamiast waszej maggi dodaje galazke lubczyku, ktory jest zielem wieloletnim, wspanialym do zup a smakuje i pachnie jak magi. Rozejrzjcie sie za nim w Polsce(mieszkam w Kanadzie). pozdrowienia

 5. Lubie Cie Maria ze piszesz madre rzeczy! Niektorzy chyba niechca widziec prawdy lub sa zbyt lenniwi zeby dbac o zdrowie!

 6. Ja zcorka dodalismy jeszcze beef broth i wyszla wspaniala zupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.